O nás

  

        Hudební skupina Jama hraje komplet 100% živě a byla založena v roce 2005 ředitelem Hudební školy YAMAHA ing.Vítězslavem Veselým a tehdejšími lektory - muzikanty ostřílenými v různých žánrech - Josefem Cetkovským a Richardem Lekavým. Asi po půlročním hraní na okresní scéně města Hodonína ing. Veselý odchází, kapelu doplňuje Jaroslav Bělík a následně - už s názvem JAMA - přibírá čtvrtého člena Romana Králíka, kterého po šesti letech u bicích střídá Zbyněk Blaha.

          Od této chvíle až po dnešní dny hrajeme ve stejném složení, náš repertoár je velmi široký a zasahuje do různých hudebních stylů, od Semaforu Suchého a Šlitra až po Kabáty apod. Skladby jsou převážně české a slovenské, sem tam se ozve i naše "rodná" angličtina nebo španělština a to tak, jak nám "zobák" narostl. A když toho máme dost, ozve se i skladba instrumentální. Ve skladbách pro nás není podstatné do poslední notičky dodržet partituru, ale naopak hrát skladby tak, jak to cítíme my. Tím vzniká prostor pro improvizaci, kterou si, vzhledem k tomu, že hrajeme 100% živě, můžeme dovolit.

          Ještě snad poznámka ke jménu kapely, které vychází z názvu hudební školy Yamaha, na jejíž půdě jsme se dali dohromady. Současně ale znamená jámu - prostor, ve kterém se mísí různé hudební styly, které nás ovlivňují, a taky "jamování", tedy naši oblíbenou improvizaci. A aby toho nebylo málo, můžeme si pod názvem kapely představit jámu, tj. sklepní prostor, v němž se, samozřejmě až po skončení vystoupení, rádi vyskytujeme. Zkrátka: každý si může vybrat!

Published on